Večer matematike

I ove godine  u Dječjim vrtićima Dubrovnik održana je Večer matematike s ciljem izgradnje pozitivnog stava djece prema matematici.

Večer matematike je manifestacija koju je pokrenulo Hrvatsko matematičko društvo i održava se od 2013.godine.
Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Radionice su se održale 5. i 11.12. u dječjim vrtićima Palčica, Pčelica, Vita, Gruž, Izviđač, Radost, Zaton, Mala kuća, Pile, Stara Mokošica, Trsteno, Osojnik i Kono. Na radionicama je sudjelovalo 525 djece, njihovih roditelja i odgojitelja.

Fotografija: designyourtrust.com