Od ❤️ dar za veliku stvar

Tijekom prosinca Dječji vrtići Dubrovnik organizirali su “Od ❤️ dar za veliku stvar” – humanitarnu prodaju prigodnih ukrasa i predmeta (dječji vrtići: Palčica, Izviđač, Kono i Ciciban) uz dva Božićna koncerta osam odgojnih skupina iz  dječjeg vrtića Palčica.
Cilj je bio prikupiti sredstva za dodatno opremanje multisenzorne sobe u Specijalnoj bolnici za kronične bolesti dječje dobi Gornja Bistra, ali također i senzibilizirati lokalnu  javnost za potrebe štićenika jer jedan od primarnih ciljeva odgojno – obrazovnog rada jest razvoj empatije kod djece.
Aktivnim sudjelovanjem u izradi i prodaji ukrasa te pripremi i izvedbi koncerta djeca su iskusila ljepotu pomaganja drugima vlastitim radom. Naučila su kako svatko od nas može pomoći, čak iako smo “mali”. 

Prikupljeno je 4758,38€, kojima smo za opremanje sobe kupili:

– prsluk s težinom (1 kom), otežane trake za gležanj (par – 2 gar), samoljepljiva crna folija za pisanje kredom (8kom)

-ogledalo za fizioterapeute za neurorazvojnu gimnastiku; oglefalo 4mm float. Dimenzije: 100×200. Sigurnosna folijana pozadini ogledala. Ogledalo uramljeno u okvir tip: 40.

-Big points (2 kom), Quick Talker FT 7 (1 kom), Quick Talker FT 12 (1 kom), Power link 4 komplet (1 kom), sklopka Smoothie 125mm (1kom)

-Stup sa svjetlom s kuglicama, dim. 60x15cm (2kom), komplet UV rekvizita S (3 gar), UV ručna svjetiljka (3kom), svjetleća kugla s izmjenom boja 40cm (2kom), svjetleće jaje veliko s izmjenom boja (2kom), akvarij s meduzama promjer 15cm (2kom), optička vlakna 200niti, duž. 3m (2gar), mini led projektor/izvor svjetla (1kom), UV tepih 1x1m (1kom)

-rolo zavjese za zatamnjivaje (12kom)

-vanjski hard disk (1kom)

U ime Specijalne bolnice Gornja Bistra zahvalila se Lucija Katalenić (edukacijska rehabilitatorica): “Hvala svim donatorima još jednom, život naše djece u bolnici se stvarno mijenja ovom sobom.”