Rastimo zajedno online

Poštovani roditelji,

pozivamo Vas na uključivanje u program Rastimo zajedno online kojeg provodi Odjel obiteljskog centra Centra za socijalnu skrb Dubrovnik. Program je namijenjen roditeljima koji se suočavaju s izazovima u roditeljstvu.

Svrha Programa je i u uvjetima pandemije omogućiti razmjenu informacija, znanja, vještina i podrške koji roditeljima koriste u ispunjavanju njihovih roditeljskih odgovornosti te promiču osobni rast i razvoj kompetentnosti roditelja i djeteta.

Glavni cilj Programa je stvoriti suradničko i podržavajuće okruženje kroz koje roditelji s voditeljicama radionica i s drugim roditeljima:

  • razmjenjuju iskustva o tome kako žive svoje roditeljstvo
  • uče o potrebama djece i roditelja te načinima kako ih zadovoljiti u različitim životnim okolnostima
  • povećavaju znanja o komunikaciji i razvijanju dobrih odnosa
  • bolje upoznaju sebe kao roditelja, posebno svoje snage
  • dobivaju podršku u nalaženju vlastitih rješenja zahtjevnih situacija s kojima se nose
  • isprobavaju nove vještine korisne u roditeljstvu
  • traže odgovore na druga njima važna pitanja

Program radionica s roditeljima “Rastimo zajedno ONLINE” sastoji se od deset konceptualno i tematski povezanih radionica koje provode posebno educirani voditeljski timovi stručnjakinja za podršku ranom razvoju djeteta.

Prva radionica „Roditelji 21. stoljeća“ i deseta radionica „Završetak i novi početak“ provode se zajedno s roditeljima i djecom u obiteljskim centrima, dok se preostalih osam radionica provodi na daljinu, putem videopoziva, za što se roditeljima posuđuju tableti:

Modul Radionica
Ja, više od roditelja  Više sam nego što mislim da jesam
  (Ra)stres(imo) stres
Moje dijete  Iznutra i izvana
  Mogu, hoću, volim, trebam…
Moje dijete i ja  Gradimo našu povezanost
  Komunikacija, komunikacija, komunikacija
Ja i drugi odrasli  Od sukoba do suradnje
  Mogu sam/a, ali ne moram

 

Informativni letak

 

Kontakt brojevi za prijave na radionice: 

voditeljica Programa Slavica Tankuljić Grbavac 020/414-737

Anita Milanović Lambeta 020/414-729