Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19

DJEČJI VRTIĆI DUBROVNIK

31.8.2021.g

Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti Covid-19

Poštovani roditelji,

u skladu s uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja od 26.8.2021.godine vezanim uz  rad pedagoških ustanova, u svrhu sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19 dječji vrtić Dubrovnik upućuje roditelje u poštivanje epidemioloških mjera..

Roditelji su dužni svako jutro prije dovođenja djeteta u Vrtić mjeriti tjelesnu temperaturu djetetu te u slučaju povišene tjelesne temperature  ne smiju dovoditi dijete u vrtić, već se javljaju ravnateljici vrtića i izabranom liječniku (pedijatrici) radi odluke o testiranju i liječenju djeteta.

Obavještavamo roditelje/skrbnike:

– da ne dolaze u pratnji djeteta u vrtić ako imaju simptome zarazne bolesti                       

 ( npr.povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje),

ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19;

– da ne dovode dijete u vrtić ukoliko dijete ima simptome zarazne bolesti  ( npr.povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, grlobolja, proljev, povraćanje),

ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako imaju saznanja da je zaraženo s COVID-19;

– U pratnji djeteta  uvijek je samo jedna odrasla osoba.

–  Cijelo vrijeme boravka u vrtiću roditelji ili druga osoba u pratnji su dužni nositi zaštitne maske!

– roditelji ili duga osoba u pratnji djeteta dovodi dijete do garderobe, ne ulazi u skupinu
– Prilikom ulaska u vrtić roditelji obavezno moraju dezinficirati ruke i preći zaštitnu barijeru!
– Održavati fizički razmak od najmanje 1,5 metar u odnosu na druge osobe u Vrtiću!
– Što kraće se zadržavati u Vrtiću

Mjere HZJZ I Ministarstva znanosti i obrazovanja za suzbijanje i sprječavanje bolesti Covid-19 možete pročitati na ovom linku :Upute-za-sprječavanje-i-suzbijanje-epidemije-bolesti-COVID-19-vezano-uz-rad-predškolskih-ustanova-osnovnih-i-srednjih-škola-u-školskoj-godini-2021.-2022.

Zdravstvena voditeljica

Ana Kralj